Witamy na stronie
Iron Dragon Triathlon - Zabierzów !

Świetny start naszych zawodników w tegorocznej, mocno obsadzonej edycji Enea IRONMAN 5150 Warsaw!

Drugie miejsce w kategorii M40 zajął Artur Czerwiec (23. miejsce w kategorii open) z czasem 2:09:57. Świetny rezultat osiągnął także Janek Jaroń (2:16:43, 60 pozycja), doskonale spisali się Kamil Kuczyński i Sebastian Bigaj oraz nasza jedyna kobieca reprezentatka w tych zawodach – Magda Czerwiec.

Osiągnięte dziś wyniki tym cenniejsze, że w zawodach wystartowała rekordowa liczba 1159 zawodników. Brawo!

W ten weekend zawodnicy Iron Dragon w mocnej ekipie stawili się na dwudniowej imprezie w Sierakowie. Zmagania rozpoczęli w sobotę Maciek, Tomek, Marcin i Kuba na 1/2 IM. W niedziele odbyły się zmagania na dystansie 1/4 IM z udziałem Artura, Janka i Sebastiana.

W miniony weekend na staracie maratonu Kierat zameldował się nasz klubowy specjalista od „off-roadów” – Łukasz Bułka, który ze skręconą nogą od 18. km, z kilkoma kryzysami na trasie, odparzonymi stopami zajął znakomite 14. miejsce.

Jak reklamuje bieg organizator – Kierat to „100 km nieprzerwanego marszu po górach Beskidu Wyspowego i okolic i 4000 m podejść w ciągu 30 godzin to ekstremalnie trudne wyzwanie nawet dla zaprawionych piechurów i doświadczonych biegaczy.” Gratulacje Łukasz!

W ostatnią niedzielę zorganizowaliśmy kolejną już edycję kameralnej imprezy Iron Dragon Cross Triathlon. W tym roku dzięki współdziałaniu sponsorów, członków naszego klubu, rodziców z sekcji pływackiej UKP Kmita Zabierzów i grupy oddanych wolontariuszy udało się zapewnić świetną atmosferę i równie dobrą organizację zawodów.

Najlepszę rekomendacją dla naszych zawodów niech będzie wypowiedź triumfatorki tegorocznych (i ubiegłorocznych także!) zmagań  – Anny Tomicy: „(…) Pomimo już ponad tygodniowej walki z problemami żołądkowymi staram się realizować założenia treningowe i zdecydowałam się wystartować w moich ukochanych zawodach Cross Iron Dragon Triathlon w Zabierzowie! Było warto!
Impreza szczególna, wyjątkowa nie tylko dla mnie. Co roku pojawiają się znajome twarze i można się razem pośmiać i przepalić 😊 Mnie osobiście bardzo cieszy, że co roku na starcie pojawia się coraz więcej dziewczyn! Zarówno doświadczonych, utytułowanych zawodniczek jak i nowej krwi! Dziewczyny super!💪 Mam nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej!
Jak zawsze zawody przeprowadzone sprawnie, wolontariusze wiedzieli co robić i byli mega pomocni!Trasa rowerowa zdecydowanie na plus, na biegowej jak zawsze nie było nudy, a w wodzie było tak ciepło i czysto że leciałam bez pianki! Dodatkowo Artur Czerwiec doskonale dopingował i motywował w trakcie rywalizacji! Ludzie, którzy organizują te zawody, wspierają ich realizacje jak również zawodnicy i kibice sprawiają że na Dragonie panuje niesamowita atmosfera i czujesz się częścią wielkiej szczęśliwej rodziny połączonej wspólną pasją! Także ludziska zapisywać się na przyszłoroczną edycję! .”

Przedstawiamy jak zawsze ciekawą relację z zawodów autorstwa Łukasza Bułki. Galerię zdjęć z tej niezwykle ciekawej imprezy można znaleźć na stronie Łukasza.

„W 2017 roku za namową Zbyszka z Zabierzowa, wraz z Michałem Krukiem planowaliśmy wyjazd na etapówkę MTB 4 island do Chorwacji.
Niestety praca i los pokrzyżowały plany. Ale jak mówi przysłowie … co się odwlecze to nie uciecze.
Artykuł w czasopiśmie bikeBoard opisujący edycję zawodów 2017 i fantastyczne zdjęcia kolegów jeszcze bardziej nas zainspirowały więc zapisaliśmy się na edycję 2018.
Oboje lubimy triathlon a szczególnie jego crossową odmianę, więc MTB nie jest nam obcy.
4 dni porządnego ścigania w bajkowych krajobrazach znanych nam od wielu lat z wakacji spędzanych między innymi na chorwackich wyspach to nie lada przeżycie.

(więcej…)

Więcej aktualności